12 Eylül 2006

Açıklıyorum

Öncelikle ilginize teşekkür ederim.

Nelly ve Gülce’nin kafasına takılan soruları hemen cevaplayalım. Sayma konusunda bir problemimiz yok. İstatistik proğramı her tıklamayı sayıyor. Ancak istatistik proğramı 20.000’inci ziyaretçi filan kişidir diye isim vermiyor. Ben de 20.000’e az kala isimleri yazın ki böylece her tıklamanın kim olduğunu bileyim dedim ve bildim. Çünkü o kişi girdiğinde PC başında idim, bilebilmem rahat oldu.

Peki kim? Ne yazık ki o bir blogcu değil, daha doğrusu blogcuysa da ben bilmiyorum. Anonimus Mehmet 20.000’inci ziyaretçim oldu. Şimdi Mehmet beyden sonra girenler “peki neden hemen açıklamadın, bizi uğraştırdın” diye soracak olurlarsa sadece işin biraz eğlenme kısmı için böyle bir yol tuttum demekten başka verebileceğim bir cevabım yok.

Peki sürpriz ne? Şöyle düşünmüştüm ben, ziyaretçinin durumuna göre bir şeyler hazırlarım diyordum. Mesela bir akşam yemeği, bir buket çiçek, bir dua (mesela Kabe’de Kadir Gecesinde), bir kitap gibi... Şimdi Mehmet bey için düşündüğüm boğazda güzel bir yerde akşam yemeği. Ancak bunun için sevgili Mehmet bey ile haberleşmenin yolunu bulmak zorundayım. Ya da bana mail yazmasını beklemek durumundayım.

Merakla bekleyen ve katılan herkese tekrar teşekkür ediyorum.
Yorum Gönder