27 Mayıs 2006

Minik Dualar

Ertuğrul Erkişi’nin kurduğu 9-12 yaş grubundan oluşan ’Minik Dualar’ müzik grubunun bu kadar tutmasının sebebi ne olabilir? En son duyduğum bir habere göre Tarkan’ın albümünden bile çok satan albümlerine Ağustos ayında bir yenisi daha ekleniyormuş.

Aynı zamanda ilahileri ile de meşhur, Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Din Eğitimi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Emin Ay, Minik Dualar için, "Çok rahatlıkla çocuklara dinletilebileceğini ve bu çalışmaların pedagojik açıdan olumlu sonuçlar verebileceğini düşünüyorum.” demiş. Bakın birileri de ne demiş grup için; “…terör yanlılarının eylemlerinde çocukları kullanıp duygu sömürüsü yapmasından da hiçbir farkı yoktur benim nezdimde..." "..çocukların o yaşta "yağmur yağıyor seller akıyor" gibi şarkılar söylemeleri gerekirken, böyle kendilerini aşan (ki ergen değillerdir henüz) şarkılar söylemeleri benim içime dokunuyor. bilsem ki kendi istekleriyle söylüyorlar, sesimi çıkartmazdım ama biliyorum ki onlara bu şarkıları söylemesi gerektiğini anlatan birileri var. Biliyorum ki birileri onları bu şarkıları söylemeye yönlendiriyor.

Acaba gerçekten yapılan bir duygu sömürüsü mü? Bundan dolayı mı bu kadar çok tuttu bu grup?

Not: Elktronik posta yolu ile bana ulaşarak ilahileri nereden indirebileceklerini soran arkadaşlar için ufak bir araştırma yaptım. Tüm ilahileri indirmek için lütfen tıklayın.
Yorum Gönder